22 Únor 2016

FCA se stala oficiálním partnerem evropského šampionátu v atletice IPC

 

Nové partnerství, do kterého se zapojí FCA s programem Autonomy, bylo oznámeno na konci setkání „Ve škole s paralympijskými šampiony", jež proběhlo v Turíně. Jedná se o další podporu skupiny FCA osobám s omezenou pohyblivostí.

 

V rámci setkání „Ve škole s paralympijskými šampiony" se studenti turínských škol Giulio a Regina Margherita setkali s atlety Carmen Acunto a Robertem La Barberou, dvěma veterány italského národního paralympijského týmu. Tato iniciativa vznikla v rámci propagační kampaně Grand Prix v atletice Grosseto 2016 nazvané „Svět atletiky", která je pořádaná evropskou komisí IPC Athletics. Šampionát sponzorovaný skupinou FCA proběhne na stadionu Zecchini v Grossetu v regionu Maremma, a to od 10. do 16. června 2016.

 

Partnerství mezi FCA a organizací IPC Athletics zahrnuje také program Autonomy, iniciativu, kterou skupina FCA založila v roce 1995 s cílem nabízet služby individuální a hromadné dopravy postižených osob. Tyto služby zajišťuje prostřednictvím nejmodernějších a technicky vysoce vyspělých produktů, které jsou vstřícné k osobám s různým zdravotním postižením.

 

Program Autonomy poskytne evropskému šampionátu v paralympijské atletice IPC čtyři modely Fiat Ducato a čtyři modely Fiat Doblò (jedno s krátkým rozvorem náprav a tři ve verzi Maxi). Celá flotila se vyznačuje speciální výbavou navrženou předními partnery v oblasti přestaveb.  

 

První Ducato bylo upraveno společností Handytech (Moncalvo, Asti) a nabízí zadní zvedací plošinu, čtyři sedadla pro zdravotně postižené, dvě místa pro invalidní vozíky a boční stupačku pro snadnější nastupování a vystupování. Dalším exemplářem je Ducato Safety Bus upravený společností Olmedo (Reggio Emilia). Vůz splňuje všechny předpisy EU pro přepravu postižených osob včetně osob na invalidních vozících. Je vybaven zatahovací zadní plošinou a postranní stupačkou a je určen pro přepravu až devíti osob. Další dvě Ducata s dvěma sedadly pro cestující s postižením a čtyřmi místy pro invalidní vozíky upravila římská společnost Guidosimplex.

 

Stejná společnost stojí i za úpravou modelu Fiat Doblò s krátkým rozvorem náprav, který mimo jiné dovybavila zadní plošinou. Doblò Combi Maxi se zvýšenou střechou je dílem společnosti Focaccia (Cervia, Ravenna) a je vybaveno jednoramennou plošinou. Vůz slouží pro přepravu pěti cestujících a jednoho invalidního vozíku. A nakonec jsou zde dva modely Doblò Combi Maxi Runner 5+1 upravené společností Olmedo. Vozidla mají zadní plošinu s nízkou výškou pro asistovaný vstup a kromě jednoho cestujícího na invalidním vozíku přepraví pět dalších cestujících na sedadlech. Toto řešení je ideální jak pro soukromé, tak i profesionální využití.

 

Setkání „Ve škole s paralympijskými šampiony" bylo uspořádáno ve spolupráci s turínským ústavem Ufficio Educazione Fisica di Torino zaměřeným na tělovýchovu a sport v přednáškové hale na Via Valperga Caluso. Řada studentů se tak mohla dozvědět více o paralympijském sportu a seznámit se se životními příběhy dvou piemontských sportovců, kteří zavzpomínali na své úspěchy během dlouhého působení v národním paralympijském týmu.

 

Roberto La Barbera je paralympijský šampión v atletice, který soutěžil v mnoha disciplínách. Je držitelem národního i evropského rekordu v hodu diskem, pětiboji, skoku do dálky a běhu na 800 m, 400 m, 200 m, 100 m a 60 m. Je rovněž stříbrným medailistou ve skoku do dálky a úřadujícím mistrem Evropy ve skoku do dálky a v pětiboji. Fiat Autonomy je oficiálním sponzorem Roberta La Barbery, kterého si zvolil také za tvář reklamní kampaně „Atleti".

 

Turín, 22. února 2016

 

 

 

 

 

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory