15 Leden 2016

Fiat Ducato 4x4 Expedition na výstavě CMT 2016 ve Stuttgartu

 

  • Výstavní obytný karavan je ukázkou vytříbeného stylu a není určen kprodeji. Vychází zFiatu Ducato, nejprodávanějšího modelu vdaném segmentu a nedávného vítěze ankety Nejlepší základ obytného vozu roku 2016.
  • Tato hvězda německé výstavy byla navržena tak, aby oslovila dobrodružně založené zákazníky, kteří milují cestování mimo běžné silnice, a to i ve sněhu.
  • Model 4x4 Expedition je vybaven trvalým pohonem všech kol s viskózní spojkou od společnosti Dangel.
  • Fiat Professional se zaměřuje na nové typy zákazníků s cílem rozšířit svoji působnost v segmentu, který dnes v Evropě tvoří přibližně 25 % trhu sobytnými vozy.
  • Specializované internetové stránky www.fiatcamper.com jsou nabité službami, inspirativními fotografiemi, vzrušujícími videi a dotazníkem pro příznivce obytných vozidel na bázi Fiatu Ducato.

 

Vystavený obytný karavan Fiat Ducato 4x4 Expedition bude hvězdou výstavy CMT 2016 ve Stuttgartu, největší výstavy pro veřejnost zaměřené na karavaning, motorismus a cestovní ruch, kterou v loňském roce navštívilo přes 240 000 návštěvníků a účastnilo se jí přes 2000 vystavovatelů. Této akce, která proběhne od 16. do 24. ledna, se bude účastnit rovněž značka Fiat Professional, která tak posiluje svou vedoucí pozici na evropském trhu se základy pro obytné vozy, tedy vozy určenými pro přestavby na rekreační vozidla. Fiat Professional bude vystavovat v expozici FOY28 v blízkosti východního vstupu.

 

Nové i zasněžené cesty

„Opening new Roads" (Otevření nových cest) je slogan, který doprovází představení vystaveného konceptu a který dokonale vystihuje jeho dobrodružnou povahu. Fiat Ducato 4x4 Expedition vychází ze základu Fiat Ducato, který nedávno zvítězil v prestižní anketě Nejlepší základ pro obytný vůz roku 2016. Výstavní model je charakteristický dlouhým rozvorem náprav a extra dlouhým převisem, zvýšenou střechou a výkonným vznětovým přeplňovaným motorem 2.3 MultiJet II o výkonu 150 k. Jeho cílovou skupinou jsou dobrodružně založení cestovatelé hledající výkonné a dynamické vozidlo, které poskytuje komfortní interiér.

 

Fiat Ducato 4x4 Expedition je výsledkem spolupráce s významnými společnostmi působícími v segmentu obytných vozidel, společností Tecnoform, která se zabývá výrobou interiérů, firmou Olmedo, jež působí v oblasti přestaveb karoserií, a nakonec firmou Dangel, výrobcem pohonu všech kol. Posledně jmenovaná společnost dodala trvalý pohon všech kol s viskózní spojkou, speciální zvýšený podvozek a velké pneumatiky. Právě tato řešení umožňují modelu Ducato 4x4 Expedition vypořádat se s jistotou s náročnými podmínkami včetně sněhu a uspokojit uživatele, kteří vyznávají sportovní životní styl i v zimních měsících.  

 

Komfort a technologie i do terénu

Offroadová povaha tohoto vozu nijak neomezuje jeho komfort. Interiéry jsou navržené společností Tecnoform, která je lídrem v oblasti exkluzivního interiérového nábytku pro obytné vozy a jachty. Stejně exkluzivní je i technologická výbava vozu. Zmínku zaslouží držák tabletu se zásuvkou USB, rádio UConnectTM NAV s dotykovou obrazovkou a navigací a parkovací kamera. 

 

Vystavený karavan se vyznačuje dvoutónovým šedým zpracováním karoserie, ochranou přední části a LED světlomety s funkcí denního svícení DRL. Vzhled doplňují přední naviják a zvýšená střecha, která je uzpůsobená pro výlety do terénu. Střecha je kromě jiného částečně pochozí, což znamená, že může být využita jako šikovný venkovní prostor nacházející se dva a půl metru nad zemí. Právě chytrá řešení, jakým je i tato střecha, zvyšují univerzálnost vozu a potvrzují jeho odvážný charakter.

 

Úspěšný základ pro inovativní řešení

S tímto vozidlem upevňuje Fiat Professional své odborné dovednosti a plánuje zahájit nové aktivity v segmentu obytných dodávek, který dnes v Evropě představuje přibližně 25 % celkového trhu s obytnými vozy. Vlastnosti užitkového Fiatu Ducato vítězí již po mnoho let i u majitelů karavanů. Jedná se především o hranatý, krabicovitý nákladový prostor, vynikající poloměr otáčení pro snadné manévrování a kompaktní architekturu přední části a kabiny.   

 

Mezi další silné stránky Ducata patří jedinečný komfort: bezpečné a zábavné jízdní vlastnosti, komfortní sedadla ve stylu kapitánského křesla s integrovanými hlavovými opěrkami, nastavitelný volant nebo hydraulický posilovač řízení. A zapomenout nesmíme ani na bohatou paletu prvků aktivní a pasivní bezpečnosti, které zaručují cestování s maximální důvěrou a klidem.

Nepřekvapí proto, že Fiat Ducato je lídrem v segmentu základů pro obytné vozy a je přednostně volen všemi evropskými výrobci obytných vozidel. V posledních deseti letech se v obytném voze na bázi Fiatu Ducato rozhodlo trávit dovolenou více než 500 000 rodin.

 

Cesta pokračuje na internetu

Cílem výstavního obytného karavanu Fiat Ducato 4x4 Expedition je oslovit nové zákazníky a prozkoumat nové cesty tím, že demonstruje svoje extrémnější a univerzálnější využití. Fiat Professional touží po tom, aby obytné vozy Fiat Ducato mohly jet kamkoliv a ještě lépe sloužily cestovatelům. Fiat Professional proto s ohledem na význam tohoto nového a stále se rozrůstajícího segmentu nepřetržitě shromažďuje zpětnou vazbu od majitelů i výrobců obytných vozidel. Díky těmto informacím pak dokáže analyzovat trh a odhalit nové trendy, díky čemuž si udržuje náskok před konkurencí. V expozici značky Fiat Professional budou návštěvníci například vyzváni k vyplnění dotazníku, jehož cílem je zjistit jejich očekávání ve smyslu produktů a služeb v segmentu obytných vozidel. Na tyto otázky je možné také odpovědět prostřednictvím internetových stránek https://www.fiatcamper.com.

 

Stránky jsou určené všem příznivcům cestování. Obsahují informace o karavanech Fiat Ducato, jako i o exkluzivních službách, dále novinky, tipy a aktualizace. Vše bylo vytvořeno speciálně pro příznivce karavningu. Jedná se o užitečný nástroj pro plánování dovolené zahrnující nápady na různé destinace, šikovnou příručku s funkcí Chassis Check pro sledování posledních technických nastavení a funkci pro nalezení kterékoliv z 3500 dílen Fiat Professional, z nichž 1800 je servisním centrem Fiat Camper, a to kdekoliv na trase. Uživatelé se mohou zaregistrovat na My Ducato a získat tak další funkce a exkluzivní služby určené vlastníkům obytných vozidel.

 

Turín, 15. ledna 2016

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory