29 Srpen 2018

Fiat Professional na výstavě Düsseldorf Caravan Salon 2018

 

  • Fiat Professional se účastní největší výstavy rekreačních vozidel na světě, což je odvětví, které v současnosti zaznamenává růst na všech trzích.
  • Pozornost bude poutat především Ducato, bestseller značky Fiat Professional, který je ideálním základem pro obytná vozidla a již dlouhodobě zastává pozici lídra trhu. Dnes jsou tři ze čtyř prodaných obytných vozidel v Evropě postavené na základu Ducato.
  • Expozice bude obsahovat čtyři základy Ducato - dva podvozky s kabinou a dvě kabiny se zkráceným podvozkem a přední nápravou -, které představují ukázku nepřeberného množství řešení.
  • Během uplynulých 10 let si pro své dovolené zvolilo obytné vozidlo na bázi Ducata 500000 rodin. Již po jedenácté za sebou získalo Ducato v anketě německého magazínu Promobil titul „Nejlepší základ pro obytné vozidlo".
  • Ducato je lídrem vposkytování řešení vedoucích ke svobodnému cestování a zákazníkům nabízí širokou škálu služeb vyvinutých ve spolupráci se značkou Mopar®, které zákazníkům umožňují vychutnat si volný čas bez jakýchkoliv starostí.
  • Düsseldorf bude svědkem uvedení nového loga „Fiat Professional for Recreational Vehicles", které značka Fiat Professional vytvořila výhradně pro tento sektor.

 

Všechny oči příznivců karavaningu se nyní obracejí na výstavu Düsseldorf Caravan Salon 2018, největší výstavu rekreačních vozidel na světě, která bude probíhat až do 2. září. Klíčovým modelem značky Fiat Professional, která se této výstavy účastní, bude její bestseller Ducato, který je ideálním základem pro obytná vozidla a nesporným lídrem na evropském trhu. Kromě obytných vozidel postavených na bázi Ducata budou moci návštěvníci německé akce obdivovat i čtyři základy Ducato. Bude se jednat o dva podvozky s kabinou a dvě kabiny se zkráceným podvozkem a pouze přední nápravou. Tato čtveřice modelů je pouze malým příkladem nepřeberného množství variant, které tato řada nabízí. Odborníci očekávají, že v kategorii rekreačních vozidel bude v roce 2018 registrovaných přes 120 000 nových vozidel, což proti loňskému roku představuje nárůst o 10 %. Poptávka roste meziročně na všech trzích a během posledních čtyř let došlo k nárůstu kolem 50 %.

Stále více příznivců pohlíží na svá obytná vozidla nejen jako na praktické řešení, ale především jako na vyjádření svého životního stylu. Právě tito lidé stojí za úspěchem ikonického modelu značky Fiat Professional, což odráží i jeho jedenáctý titul v anketě německého magazínu Promobil. I letos tak bylo Ducato oceněno čtenáři tohoto odborného magazínu jako „Nejlepší základ pro obytná vozidla", což potvrzuje jeho vůdčí postavení na trhu obytných vozidel.

Fiat Professional tvrdě pracuje nejen na nepřetržitém vývoji tohoto nejprodávanějšího evropského základu - v současnosti jsou tři ze čtyř prodaných obytných vozidel v Evropě postavené na bázi Ducata -, ale vyvíjí stále důmyslnější služby, které poskytují nepřetržitou péči o zákazníka. Návštěvníci výstavy Caravan Salon 2018 budou moci obdivovat řadu řešení navržených pro cestování bez starostí, což s dokonalostí samotného produktu činí Fiat Professional absolutním lídrem poskytujícím pocit svobody.  

Na výstavě v Düsseldorfu Fiat Professional představí značku „Fiat Professional for Recreational Vehicles", která osloví zákazníky konzistentním názvem, jasně definovanou identitou, specifickým logem a osobitým marketingem. Přirozeně vše v souladu s hlavní značkou, která vždy projevovala silnou specializaci a odhodlání v oblasti rekreačních vozidel.

 

Vozidla na výstavě

Na výstavě Düsseldorf Caravan Salon představí Fiat Professional různé verze modelu Ducato, každé dokonale připravené na převtělení se do určitého typu obytného vozidla. Návštěvníci se budou moci blíže seznámit s modelem Ducato Chassis Cab 130 MultiJet II Euro6 se vznětovým přeplňovaným motorem 2.3 spojeným s 6stupňovou manuální převodovkou, který poskytuje výkon 130 k (96 kW) a točivý moment 320 Nm při 1800 ot./min. Vůz s rozvorem náprav 3800 mm a celkovou hmotností 3650 kg je vybaven pneumatikami Camping Car, elektricky ovládanými okny, elektronickou kontrolou stability ESP s protiprokluzovým systémem ASR a funkcí Hill Holder a také dvěma airbagy. Vystavený vůz využívá rovněž širokou škálu volitelných prvků pro zvýšení atraktivity, včetně 16palcových litých kol, kapitánských křesel s dvojitými loketními opěrkami a otočným základem, tempomatu, rádia s 5" dotykovou obrazovkou a rozhraním Bluetooth, klimatizace a světel denního svícení. Stejně působivou standardní i volitelnou výbavou je charakteristické i druhé vystavené vozidlo, kterým je Ducato Cassis Cab 150 MultiJet II Euro6 se vznětovým motorem 2.3 o výkonu 150 k (110 kW) a točivém momentu 380 Nm při 1500 ot./min. Ve verzi Maxi může jeho celková hmotnost dosáhnout až 4400 kg.

Expozici na výstavě Caravan Salon 2018 doplňuje dvojice kabin Ducato Maxi se zkráceným podvozkem a pouze přední nápravou (tzv. tahač s kabinou) naaranžovaných zadní stěnou kabin k sobě. Na jedné straně tvoří tuto sestavu kabina s koly a veškerými dostupnými stylistickými prvky a technologiemi, jakými jsou přístrojový panel s hliníkovými detaily Techno-trim, otočné kapitánské křeslo, tempomat, 6stupňová robotizovaná převodovka Comfort-Matic, kožená hlavice řadicí páky a 16palcová litá kola. Na druhé straně, zády k prvnímu vozidlu, je podvozek s interiérem, který je dokonalým základem pro obytná vozidla třídy A. Tento model poskytuje návštěvníkům fascinující pohled na motorový prostor Ducata, kterému dominuje motor 2.3 MultiJet II s výkonem 180 k (130 kW) a točivým momentem 400 Nm při 1500 ot./min ve spojení s 6stupňovou robotizovanou převodovkou Comfort-Matic.

 

Lídr v poskytování řešení přispívajících ke svobodnému cestování bez starostí

Jedná se o koncept s jasně definovaným významem. Svoboda je to, co Fiat Professional slibuje zákazníkům, a sice, že bude vždy po ruce při řešení jakéhokoliv problému, který je během dovolené může potkat. Slovo „lídr" poukazuje na skutečnost, že v současnosti Fiat Professional nabízí jedinečnou a bezkonkurenční sadu služeb pro svět obytných vozidel a tým profesionálů (starající se o potřeby zákazníků od roku 2003), který se postupně rozšiřoval, zdokonaloval a zlepšoval své schopnosti, aby se ještě více přiblížil zákazníkům a jejich potřebám.

Schopnost naslouchat zákazníkům, která začíná v centru péče o zákazníka a pokračuje v dílnách Fiat Professional, znamená, že značka je schopna efektivně reagovat na aktuální potřeby a plánovat předem ty budoucí. Koncepce služeb tedy nekončí prodejem produktu, ale zahrnuje i péči o zákazníky na dovolené. Po ruce je dvacet vícejazyčných vyslanců značky Fiat Professional, kteří jsou připraveni odpovídat na bezplatné lince v 51 evropských zemích, 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. A především, zabývají se jakýmikoliv problémy, a to tak rychle, jak je to jen možné včetně zapojení technických oddělení.

Cestování bez starostí, které Fiat Professional nabízí svým zákazníkům, zahrnuje také službu Mopar® Vehicle Protection „Maximum Care Camper" (dostupnou na vybraných trzích), která umožňuje prodloužit záruku na mechanické a elektrické součásti vozidla až na pět let. Od letošního roku může být smlouva podepsána během prvních 12 měsíců ode dne první registrace vozidla.

 

Dalšími důležitými službami jsou internetové stránky fiatcamper.com (k dispozici v devíti jazycích, s návštěvností 70 000 návštěv měsíčně), kde mohou uživatelé obytných vozidel nalézt informace týkající se údržby svého vozu, dále sociální média, která v reálném čase poskytují informace a doporučení komunity uživatelů, a měsíční zpravodaj, který je zasílán všem příznivcům outdoorových akcí v regionu EMEA.

Silný týmový duch uživatelů je zřejmý i ve virtuální komunitě Fiat Professional pro rekreační vozidla, která má na facebookových stránkách FiatDucatoCamper až 56 000 sledovatelů.

 

Nová identita

Dva klíčové pojmy, které charakterizují produkty a služby značky Fiat Professional, jsou „nepřetržité zlepšování" a „odbornost". Tato dvě slova inspirovala pokrok značky také v oblasti komunikace s koncovými zákazníky, tedy kupci rekreačních vozidel. Postavení značky na trhu se v posledních letech zdokonalilo a rozvinulo. Proto se její komunikace zaměřila od popisu jedinečnosti produktu a služeb k všestrannějšímu přístupu.

Značka Fiat Professional je lídrem v poskytování řešení přispívajících k cestování bez starostí, protože její produkty a služby zaručují uživatelům maximální flexibilitu a svobodu. Její pozice byla upevněna prostřednictvím různých aktivit a akcí při každém kontaktu se zákazníky, od desítky mezinárodních výstav, kterých se značka účastní, až po reklamu na 10 různých evropských trzích.

Cílem je oslovit zákazníky konzistentním sdělením plnohodnotné značky a přijetím přesně definované vizuální identity, která je pochopitelně v souladu se značkou Fiat Professional.

Nová cesta začíná novým logem „Fiat Professional for Recreational Vehicles". Název i logo označují značku specializující se na rekreační vozidla. Nová identita se zákazníkům představí na nadcházejících výstavách, počínaje nynější výstavou v Düsseldorfu. Fiat Professional bude prezentovat svou skutečnou povahu coby lídra segmentu rekreačních vozidel i prostřednictvím komunikačního projektu zaměřeného na vytvoření značky v rámci značky.

 

Turín, 29. srpna 2018

 

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory