18 Prosinec 2015

Fiat Professional – nejprodávanější dodávky na českém trhu

 

Vynikající produkty za velmi zajímavé ceny, dobře postavená modelová řada, bezkonkurenční možnost výběru verzí a kvalita poskytované péče v rámci záručních a pozáručních služeb - to je jen hrubý výčet důvodů, proč se značce Fiat Professional na našem trhu stále daří.

 

K úspěchu značky přispěla velkou měrou i zvolená strategie. Zástupci Fiatu Professional mohou být letos spokojeni také co se týče dosažení vytyčených cílů. Značka si udržela tržní podíl v kategorii N1 na českém i slovenském trhu, úspěšně na tyto trhy uvedla nový model Doblò, posílila svoji pozici v oblasti přepravy osob a ještě více upevnila svoji pozici vedoucího prodejce modelů s alternativním pohonem CNG.

 

Pozici lídra v kategorii LUV N1 si značka Fiat Professional udržela na českém i slovenském trhu. V České republice zaznamenala nárůst tržního podílu z 16 % na 16,5 %, tj. v absolutním čísle o 624 vozidel. Na Slovensku má tržní podíl dokonce 23 %, což je v absolutním čísle nárůst o 387 vozidel.

 

Nejprodávanější dodávkou Fiat Professional je sice již léty prověřený Fiat Ducato, nicméně je nutné také zmínit úspěch praktického modelu Doblò, který byl v letošním roce uveden na trh v modernizované podobě. V České republice vzrostl tržní podíl značky v segmentu 1B na 25,9 %, přičemž model Doblò zaznamenal nárůst prodeje o 340 vozidel. Na Slovensku je nárůst tržního podílu značky Fiat Professional v tomto segmentu 25,5 % a prodeje modelu Doblò se zvýšily o 119 vozidel.

 

Značka Fiat Professional posílila svoji pozici rovněž v oblasti přepravy osob. V České republice se zvýšily prodeje verzí Ducato Combi a Panorama o 112 %, a to na 191 vozidel za prvních 11 měsíců roku. Přispělo k tomu jistě také uvedení unikátní verze Flex Floor. Model Doblò ve verzi Combi zaznamenal nárůst o 17 %, zejména díky novému designu, nejlepší ovladatelnosti ve své třídě a unikátnímu řešení zadní nápravy Bi-link. Na Slovensku vzrostly prodeje verzí Ducato Combi a Panorama o 78 %, a to na 100 vozidel za prvních 11 měsíců, k čemuž rovněž přispěla verze Flex Floor. Model Doblò ve verzi Combi zde pak zaznamenal nárůst prodeje o 61 %.

 

Fiatu Professional se daří rovněž u zákazníků, kteří vyhledávají vozidla na alternativní pohon CNG. I přes nepříznivý vývoj ceny zemního plynu prodala značka za prvních 11 měsíců 2015 v České republice 300 vozidel CNG, což představuje nárůst prodeje o 188 vozidel. Za tímto úspěchem stojí letos především model Doblò, neboť nová verze většího modelu Fiat Ducato byla na trh uvedena až v srpnu letošního roku. Již dnes se proto značka těší na výsledky v příštím roce.

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory