15 Červen 2016

Kompletní řada Fiat Professional

 

Rok 2016 je pro značku Fiat Professional stěžejní, protože na trh uvádí zcela kompletní paletu lehkých užitkových vozidel. Značka Fiat Professional se neustále vyvíjí, aby mohla čelit novým výzvám trhu s produkty, které jsou lépe orientované na zákazníka a značce otevírají nové možnosti na celosvětovém trhu.  

Fiat Professional je značka, která se zaměřuje výhradně na lehké užitkové automobily a v tomto oboru se může pochlubit více než stoletou historií a velmi bohatými zkušenostmi. Během let se její schopnosti a dovednosti spojily s nadšením čelit nejrůznějším výzvám a rozvíjet se bez jakýchkoliv obav z nového a nepoznaného.

 

Tento přístup je naprosto profesionální a je určen profesionálům. Fiat Professional nabízí inovativní a na podnikání zaměřená řešení v podobě neustále se rozrůstající a vyvíjející řady. Značka Fiat Professional v posledních dvou letech obnovila svou nabídku tak, aby odpovídala nejnovějším potřebám a požadavkům a současně pokrývala všechny segmenty. Nabízí všechny druhy karoserie, ložné kapacity a objemy, kompletní paletu rozvorů náprav, šířek a výšek a samozřejmě vysoce účinné motory v různých palivových verzích (benzin, nafta, LPG a zemní plyn). Značka se navíc velmi dobře etablovala v segmentu specialit, to znamená přestaveb pro přepravu osob a nákladu.  

 

Díky tomuto přístupu, který je zcela zaměřený na potřeby zákazníků, dnes nabízí modelovou řadu, která je navržená pro práci a přispívá k růstu podnikání. Fiat Professional je jediná značka užitkových vozidel, která se věnuje výhradně tomuto segmentu a zákazníkům nabízí řešení mobility pro práci i volný čas. Stručně řečeno, profesionálové podporují komunitu profesionálů tak, aby své každodenní úkoly mohli plnit snadno, rychle a s hrdostí.

 

Produktem, který symbolizuje tento inovativní přístup, je pick-up Fullback, který značku přivádí na zcela nové pole. Fullback představuje klíčový model pro růst značky Fiat Professional v globálním měřítku. Pick-upy totiž tvoří jeden z nejzajímavějších segmentů v regionu EMEA a na celkovém mixu užitkových vozidel se podílejí 22 %. Zatímco průměrný mix v Evropě činí 6 %, v Africe a na Blízkém východě dosahuje pozoruhodných 70 %.

 

Fullback je výsledkem partnerství založeného na sdílení technické platformy, která je vyzkoušená a osvědčená. Postaven je na rámové konstrukci, která je zárukou schopností, kapacity a odolnosti při extrémních úkolech, například při jízdě v plně naloženém stavu v terénu. Jeho jméno je odvozeno od klíčové pozice v ragby či americkém fotbalu. Fullback je posledním mužem v linii obrany a také obráncem útoku. Je to zkrátka hráč, který je schopen řešit všechny situace. Fullback je v dokonalém souladu s osvědčenými konkurenty, a to ve smyslu typů karoserie, rozměrů i motorů. Představuje nového dříče značky Fiat Professional.

 

Po jeho boku dnes stojí Talento, model, který je díky své velkorysé ložné kapacitě ideálním pracovním nástrojem profesionálů využívajících vozidla v městském i mimoměstském provozu. Mezi jeho charakteristické vlastnosti patří všestrannost a schopnost přizpůsobit se nejrůznějším potřebám zákazníků. Název Talento má silnou symbolickou hodnotu a prozrazuje, čeho je vůz schopen. V duchu tradic značky Fiat Professional odkazuje název modelu na starověkou peněžní jednotku. Výsledkem je vysoce funkční vozidlo, které přispívá k hodnotnější práci a šetří čas i peníze profesionálů tím, že se zaměřuje na jejich skutečné potřeby. Nové Talento je mezičlánkem mezi řadami Doblò Cargo a Ducato a značce Fiat Professional umožňuje pokrýt nové potřeby trhu, a to zejména ve smyslu objemů a délek nákladového prostoru. Segment 2P doplňuje o ideální rozvor náprav.  

 

Další novinkou modelové řady je nové Fiorino, evoluce modelu, který vynalezl segment malých dodávek. S přepracovaným designem interiéru i karoserie je nové Fiorino perfektním řešením pro provoz ve městě. Je agilní a umožňuje snadné parkování. Navzdory tomu ale nabízí pozoruhodnou ložnou kapacitu až 2,8 m3 a může odvézt 660 kilogramů nákladu. Fiorino je na vrcholu třídy také ve smyslu výkonu, provozních nákladů, komfortu i funkčnosti.

 

Tým Fiat Professional doplňují modely Ducato a Doblò Cargo. První z modelů představuje bestseller značky, který během 35 let a šesti generací vyjel do světa ve 2,9 milionu exemplářích. Nemluvě o tom, že v obytných vozech postavených na bází Fiatu Ducato dnes jezdí na dovolené přes 600 000 rodin. Ducato je doslova bestsellerem a měřítkem v segmentu obytných vozidel: přes 75 % obytných vozidel, které jsou dnes v provozu, je postaveno na bázi Ducata. Aby si tento model udržel klíčové postavení v segmentu, dostal v roce 2014 nový design a byl přepracován podle posledních požadavků zákazníků. Nabízí tak více technologií, větší účinnost a větší hodnotu. V současné době se o něm opět intenzivně mluví díky zavedení nové řady motorů Euro 6 využívající technologie LPEGR a SCR, které jsou v souladu s posláním vozidla.

 

V neposlední řadě je zde Doblò Cargo, které představuje nejširší řadu daného segmentu od dodávek až po přestavby pro velmi specifické použití. Jedná se o nástupce velmi úspěšného modelu, který od roku 2000 vyjel do světa v 1 675 000 exemplářích. Nový model upevňuje svou pozici na trhu, kde nyní pokrývá přibližně 25 % celkových evropských prodejů lehkých užitkových vozidel. Mezi jeho nejzajímavější vlastnosti patří prvotřídní ložná kapacita (až 5,4 m³) a nosnost (až 1 tuna), a také exkluzivní víceprvkové zavěšení a kompletní paleta motorů Euro 6 (vznětové přeplňované, zážehové a dvoupalivový na benzin a zemní plyn). Tyto pohonné jednotky vynikají výkonem i spotřebou paliva.

 

Ve všech případech se jedná o velmi úspěšné modely, které jsou schopné naplnit potřeby všech profesionálů a pokrývají 97 % trhu. To představuje více než solidní základ, na kterém dnes stojí modernizace celé značky. Spolu s novými produkty rozšiřuje značka Fiat Professional svou prodejní a distribuční síť, kvalitu služeb a vstupuje na nové trhy s řešeními šitými doslova na míru. Nabízí správné modely ve správných segmentech, které se na prodejním mixu podílejí největší měrou. To vše umožňuje značce Fiat Professional zlepšit podíl na evropském trhu v souladu s výsledky dosaženými v Itálii a zdvojnásobit prodeje v Africe a na Blízkém východě, kde nyní rozšiřuje svou síť, mimo jiné pomocí synergie se značkou Chrysler.  

 

Pro novou modelovou řadu vytvořila značka Fiat Professional i novou reklamní kampaň, která představuje model Fullback s ostatními modely. Úspěšný tým je připraven čelit jakékoliv výzvě. To ale není vše. Fullback je také hrdinou oficiální flotily mistrovství světa v motokrosu MXGP, kterého je Fiat Professional oficiálním sponzorem a hlavním sponzorem třech nejdůležitějších závodů mistrovství ve Velké Británii, Belgii a Itálii. Toto sponzorství umožní novému pick-upu vyjádřit svůj sportovní temperament a offroadové schopnosti.

Modely Talento a Fullback se specifickou výbavou

Pro prezentaci nové řady mezinárodnímu tisku vznikly za využití specifické výbavy čtyři výstavní modely Talento a tři modely Fullback. Jedná se sice o malou, ale o to důležitější ukázku flexibility řady Fiat Professional, která je ideální pro přepravu osob - počínaje kyvadlovou dopravou typu shuttle až po asistovanou mobilitu - a také pro všestranné profesionální využití: mobilní dílny, valníky, chladicí dodávky a obytné vozy pro volný čas či vozidla pro veřejné orgány. Stručně řečeno, neexistuje odborná činnost nebo potřeba mobility, kterou by nebylo možné uspokojit prostřednictvím přestavby vozidel Fiat Professional. Svědčí o tom i spolupráce s největšími evropskými nástavbáři.

Podívejme se na výstavní vozidla podrobněji. První Talento (dlouhý rozvor náprav, nízká střecha) představuje ukázku přestavby pro zdravotně postižené cestující. Vystavený exemplář upravila společnost Olmedo a je vybavený elektro-hydraulickou zadní plošinou a modulární zadní podlahou s rychloupínacími sedadly pro jedinečnou flexibilitu uspořádání: vůz dokáže odvézt devět cestujících nebo osm cestujících a dvě kolečková křesla.

Druhé Talento (dlouhý rozvor náprav, nízká střecha) bylo upraveno pro exkluzivní kyvadlovou dopravu typu shuttle a nabízí sedm kožených sedadel, posuvnou druhou řadu sedadel či podlahu ABS s lištami. Tato konverze vznikla ve spolupráci s firmou Focaccia.

Třetí Talento (krátký rozvor náprav, nízká střecha) bylo upraveno společností Plastoblock na chladicí vůz podle klasifikace A.T.P. a je schopné udržovat teplotu nákladu 0°C. Chladicí skříň je s odpovídající chladicí jednotkou vhodná pro přepravu léků nebo potravin.

Řadu Talento doplňuje čtvrtá ukázka (krátký rozvor náprav, nízká střecha) od společnosti Storevan, která představuje mobilní dílnu využívající komponenty z galvanizované oceli a také rychlý a flexibilní modulární systém pro ukotvení nákladu.

V centru pozornosti je i nový Fullback, model značky Fiat Professional, který je perfektní pro přestavbu v několika úrovních. První ukázka vychází z modelu s prodlouženou kabinou a je upravena firmou Cold Car. Vůz využívá eutektickou chladicí nástavbu, která je vhodná pro přepravu mražených potravin. Druhý pick-up je upraven do podoby mobilní dílny, a to společností NCT. Vůz je opatřen modulárními hliníkovými profily pro uchycení přepravovaného vybavení a náhradních dílů pro opravy na místě. Ve spolupráci s firmou OMARS vznikl na bázi modelu Fullback s dvojitou kabinou vůz pro silniční asistenci, který je osazený tažnou zvedací plošinou.

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory