04 Duben 2016

Nové Fiorino: dodávka stvořená pro město

 

V době uvedení na trh nabídne nové Fiorino motory Euro 6, přepracovaný design a širokou paletu funkcí, díky kterým upevní svou pozici v segmentu malých dodávek.

 

 

Nové Fiorino uvede značka Fiat Professional na italský trh v průběhu dubna. Fiat Fiorino navazuje na svého stejnojmenného předchůdce, který založil segment malých dodávek a zaznamenal úctyhodné prodejní výsledky v podobě 370 000 vozidel. Nová verze nepochybně potvrdí tyto prodejní úspěchy a upevní vydobytou pozici na trhu. Řada zahrnuje tři typy karoserie - Cargo, Combi a Panorama -, tři stupně výbavy - Base, SX a Adventure - a tři varianty pohonných jednotek - zážehový, vznětový (na přání se systémem EcoJet) a dvoupalivový motor spalující benzin a zemní plyn. Nový Fiat Fiorino bude oficiálně představen v České republice a na Slovensku na konci června 2016.

 

Nové Fiorino rozvíjí vítězné schopnosti svého předchůdce, který se stal v roce 2009 dodávkou roku. S nízkým součinitelem odporu vzduchu 0,31 a s poloměrem otáčení pouhých 9,95 metru patří k nejlepším na trhu. Nabízí zejména kompaktní rozměry pro skvělou manévrovatelnost v městském provozu, jako i hbitost a snadné parkování. Navzdory skromným vnějším rozměrům se může Fiorino pochlubit velkorysým nákladovým prostorem o objemu až 2,8 m3 a užitečnou hmotností 660 kg. Vůz se pyšní nízkou nákladovou hranou (527 mm) a bočními posuvnými dveřmi se šířkou 644 mm. Modernizace přinesla malému užitkovému modelu značky Fiat Professional moderní design a řadu nových prvků, které jej řadí na vrchol segmentu ve smyslu výkonu, provozních nákladů, komfortu a funkčnosti.

 

Styl a funkčnost

Design exteriéru si zachovává typické moderní a dynamické pojetí s vysoko posazenými světlomety. Přední nárazník byl kompletně přepracovaný v zájmu zachování stylistické příbuznosti s novými modely Fiat Professional. Nové jsou rovněž kryty 15palcových kol i 15palcová litá kola s leštěnou diamantovou povrchovou úpravou.

Mezi zásadní vlastnosti nového Fiatu Fiorino patří skvěle využitelný, pravidelně tvarovaný nákladový prostor, který je přístupný zadními dveřmi otevírajícími se v úhlu 180° a vybavenými ergonomickými svislými klikami. V rámci volitelné výbavy Fiorino nabízí sklopné sedadlo spolujezdce, které lze využít jako pracovní stolek nebo dokonale rovné prodloužení ložné plochy, jež dovoluje převoz až 2,5 metru dlouhých předmětů.

 

Prostor pro cestující byl vylepšen novými prvky, a je tak nejen ergonomičtější, ale i komfortnější. Zmínku zaslouží ovladače rádia na volantu, nebo kožené čalounění volantu a hlavice řadicí páky. Panel s kontrolními ukazateli dostal novou grafiku a díky permanentnímu podsvícení poskytuje lepší čitelnost. Přístrojový panel zahrnuje nový úložný prostor, který pojme i notebook, a infotelematický systém s 5palcovou dotykovou barevnou obrazovku a rádiem - na přání také s navigací -, který zahrnuje Bluetooth, vstupy USB a AUX a MP3 přehrávač. Na přání je také rádio s přípravou pro příjem digitálního signálu DAB a na středovém panelu umístěná 5V USB nabíječka.

 

 

Motory a bezpečnost

Potřeby všech zákazníků naplní komplexní paleta pohonných jednotek Euro 6. Nabídku tvoří vznětový přeplňovaný motor 1.3 MultiJet2 o výkonu 80 a 95 k, zážehový atmosférický motor 1.4 Fire o výkonu 77 k a dvoupalivový motor 1.4 Natural Power spalující benzin a zemní plyn, který dosahuje výkonu 70 k. Fiorino je tak jediným modelem segmentu malých dodávek, který nabízí motor spalující zemní plyn. Motory nového Fiorina poskytují řidiči potěšení z jízdy, disponují vynikajícím výkonem a jsou charakteristické nízkými provozními náklady, a to jak ve smyslu spotřeby paliva, tak i údržby. Vznětový motor 1.3 MultiJet2 o výkonu 80 k ve verzi EcoJet zahrnuje řadu řešení pro úsporu paliva, která se objevují u Fiorina vůbec poprvé. Jedná se o systém Start&Stop, chytrý alternátor a olejové čerpadlo s regulovaným průtokem. V kombinaci s robotizovanou převodovkou Comfort-Matic dosahuje spotřeba paliva v kombinovaném provozu pouhých 3,8 l/100 km a emise činí 100 g CO2/km. Ve srovnání se stejnou motorizací bez řešení EcoJet a s manuální převodovkou je spotřeba paliva o 14 % nižší. Nové Fiorino nabízí všechny prvky bezpečnosti jako jeho předchůdce, to znamená ABS s elektronickým rozdělováním brzdné síly EBD, elektronickou kontrolu stability ESP s funkcemi ASR, HBA, Hill Holder, parkovací senzory a čelní a boční airbagy.

 

Nové Fiorino Adventure
Pro řidiče, kteří musí čelit obtížným podmínkám nebo jednoduše chtějí v zimě jezdit bez starostí, je k dispozici nové Fiorino ve stupni výbavy Adventure, které zahrnuje systém Traction+, 15palcová kola se specifickými pneumatikami M+S, zvýšený podvozek, větší ochranu karoserie a přední nárazník s ochrannou částí. Hlavním prvkem nového Fiorina Adventure je elektronická kontrola trakce Traction+, která řidiči pomáhá na povrchu s nízkou přilnavostí.

 

Fiorino je ideální vozidlo pro všechny, jež požadují velkorysý nákladový prostor a agilitu v městském provozu. Je také dalším důkazem, že značka Fiat Professional nabízí komplexní paletu vozidel schopnou uspokojit nejrůznější potřeby profesionálů.

 

Turín, 31. března 2016

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory