08 Listopad 2017

Nový Fullback Cross: stylový a všestranný pick-up pro práci i volný čas

 

  • Kombinuje robustnost a všestrannost s osobitými stylistickými prvky, které jej činí jedinečným.
  • Zaměřen více na životní styl než na práci: nový Fiat Fullback Cross je ideální pro každou profesní výzvu a je dokonalým společníkem pro únik od každodenní rutiny, ať už jste sám nebo s přáteli.
  • Fullback Cross není svázán pravidly tradičních pick-upů.
  • Od městských ulic po nejnáročnější offroadové stezky. S modelem Fullback Cross zažijete na každé cestě pocit svobody. Díky standardnímu mezinápravovému diferenciálu Torsen a uzávěrce zadního diferenciálu je pocit za volantem Fullbacku vždy vynikající a charakteristický nepřekonatelným komfortem a maximální bezpečností.
  • Pro největší milovníky svobody je Fullback vybaven obytnou nástavbou Tischer Trail 200.

 

Fiat Fullback Cross je pick-up pro dobrodružný životní styl, je extrémně všestranný a schopný plnit nejrůznější potřeby mobility. Díky špičkovému výkonu umožňuje užít si každý den naplno.

S Fullbackem je překonávání překážek snadné, bez omezení a kompromisů.

Fullback Cross je odolný a spolehlivý a navíc nabízí komfort a osobitost sedanu. Představuje vrcholnou verzi tohoto nového italského pick-upu a řadu doplňuje o personalizaci, která se přizpůsobuje nejnovějším trendům trhu. Trhu, který za čtyři roky vzrostl o více než 60procentních bodů, přičemž verze pro volný čas představovaly až 25 % segmentu.  

 

Robustní, ale stylový

Nové a exkluzivní stylistické detaily modelu Fullback Cross vyjadřují dynamiku a sílu. Zmínku zaslouží například exkluzivní aerodynamická černá rampa, která vozu dodává eleganci a podtrhuje jeho charakter. Atraktivní, sportovní a tak trochu agresivní vzhled zvýrazňuje řada dalších prvků s matně černou povrchovou úpravou, jakými jsou maska chladiče, kryty zrcátek, kliky dveří, lemy blatníků a 17" kola, a boční stupačky.

Tento nezaměnitelný vzhled jde ruku v ruce s bohatou standardní výbavou zahrnující bi-xenonové světlomety, LED světla denního svícení DRL, dvouzónovou automatickou klimatizaci, tempomat, kožená sedadla a kůží čalouněný volant. Přední sedadla jsou vyhřívaná a u řidiče nabízí i elektrické nastavení. Výbava vozidla obsahuje také navigaci se 7palcovou dotykovou obrazovkou, digitální rádio DAB, CD/MP3 přehrávač, rozhraní Bluetooth a vstup USB. Je zde i řada prvků, jež mají na starost bezpečnost posádky. Zmínku zaslouží sedm airbagů včetně kolenního airbagu řidiče, systém elektronické kontroly stability, systém proti rozkmitání přívěsu, sledování jízdních pruhů a asistent rozjezdu do kopce.

 

Bezpečnost při každém dobrodružství

Nad konkurencí Fullback Cross zcela vyniká systémem kontroly trakce. S pěti různými režimy je schopen obstát v jakékoliv zkoušce a je jednoznačně nejvyspělejší v celé kategorii lifestylových pick-upů. Stiskem tlačítka lze přepnout na pohon dvou kol, který je ideální pro úsporu paliva, nebo naopak na pohon všech kol pro maximální dobrodružství. Díky mezinápravovému diferenciálu Torsen je točivý moment rozdělován mezi přední a zadní nápravu podle požadavků na trakci. Mezinápravový diferenciál může být také uzamčen, což znamená, že rozdělení točivého momentu na nápravy bude v poměru 50/50. Systém rovněž nabízí možnost redukce pro extrémní terén a také mechanické uzamčení diferenciálu zadní nápravy.

Fullback Cross je připravený na všechny mise díky dvoukabině Double Cab pro 5 osob (délka 5,28 m, šířka 1,81 mm, výška 1,815 m, rozvor náprav 3 m). Navzdory vnějším rozměrům je ale Fullback naprostým přeborníkem ve smyslu agility: průměr otáčení dosahuje jen 11,8 metru, což je nejlepší hodnota v celé třídě. Nemluvě pak o zadní parkovací kameře, která je nabízená již ve standardu. Fullback se může pochlubit nosností 1,1 tuny a tažnou kapacitou 3100 kg.

Pro zajištění dostatečné energie pro práci i volný čas je Fullback Cross vybaven výkonným hliníkovým vznětovým přeplňovaným motorem 2.4 s elektronickým časováním ventilů o výkonu 180 k (133 kW) a točivém momentu 430 Nm při 2500 ot./min. Charakteristický je nízkou spotřebou paliva a emisemi a současně poskytuje optimální točivý moment a výkon v celém provozním rozsahu.

Fullback Cross nabízí dvě převodovky: manuální šestistupňovou a automatickou pětistupňovou, v druhém případě s pádly řazení pod volantem pro dynamický a vzrušující zážitek z jízdy.

 

Všestranný při práci, přizpůsobitelný pro jakékoli cestování

Pouze vozidlo tak všestranné, jakým je Fullback Cross, může být důvěryhodným partnerem při práci a oddaným společníkem při každém dobrodružství. Všechny jeho vlastnosti a výbava jej činí snadno obsluhovatelným a poskytují komfort šitý na míru outdoorovému životnímu stylu. Nabízí maximální agilitu díky nejlepšímu průměru otáčení v dané třídě, automatickou převodovku, jednoduché parkování díky zadní parkovací kameře a pohodlí na palubě zaručené koženými sedadly.

Je to vůz pro jakoukoliv aktivitu, která vás napadne. To vše díky architektuře karoserie posazené na rámu, jenž zaručuje výbornou nosnost, prostornost a odolnost při nejnáročnějším použití, jakým je jízda v terénu při plném zatížení, a také díky zavazadlovému prostoru navrženému tak, aby odvezl vše potřebné.  

Řada kotevních míst a sportovní rampa jsou navržené pro zajištění nákladů nejrůznějších rozměrů. Nákladový prostor může být vybavený krytem, který jej promění na opravdový zavazadlový prostor.

Všestrannost nemá v tomto voze žádná omezení: tažnou kapacitu přes 3 tuny a ložnou kapacitu před 1 tunu lze doplnit kempinkovou nástavbou pro transformaci na malý obytný vůz. Řada nyní zahrnuje obytný vůz Fullback s nástavbou Tischer Trail 200, což je řešení, které poskytuje prakticky neomezenou svobodu a mobilitu. Nástavbu lze snadno a rychle instalovat nebo odejmout. Kromě bezpečnosti nástavba poskytuje komfortní životní prostor, velkorysé lůžko a je vybavená vysoce kvalitními materiály a textiliemi.  

 

Mopar® pro Fullback Cross

Mopar® - oficiální servisní partner FCA - nabízí velmi užitečný hliníkový zatahovací kryt, který rozšiřuje praktičnost tohoto velkoryse vybaveného a extrémně univerzálního vozidla ideálního pro cokoliv od každodenní práce po volný čas. Kryt představuje optimální ochranu nákladu před nečistotami a vlivy počasí, je odolný a bezpečný a také atraktivní a snadno obsluhovatelný. Vyroben je z černého hliníkového sendvičového materiálu zpevněného polymerovými vlákny a charakteristický je velmi snadnou montáží. Je osazen zámkem s klíčem, což zajišťuje potřebnou bezpečnost. Toto příslušenství rozšiřuje bohatou nabídku více než stovky volitelných doplňků řady Fullback. Proces rozšiřování nabídky bude pokračovat i v příštím roce, například uvedením specializovaného offroadového příslušenství, jako jsou naviják, přední rampa nebo 18palcová kola. Toto příslušenství bude navíc instalované přímo v továrně.

 

Turín, 8. listopadu 2017

 

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory


Odkazy