20 Září 2018

Z továrny Sevel vyrábějící modely Ducato sjel šestimiliontý vůz

 

  • Výrobní závod Val di Sangro dosáhl významného milníku, a sice šesti milionů vyrobených vozidel.
  • Jubilejním vozidlem bylo Ducato Natural Power zastupující řadu vozidel Fiat Professional poháněných zemním plynem, která je nejširší na trhu.
  • Skupina FCA je evropským lídrem vtéto technologii minimalizující dopad na životní prostředí přes 20 let a na kontě má přes 754000 prodaných osobních a užitkových vozidel spalujících zemní plyn.
  • Rekord Ducata posiluje historické pouto mezi nejprodávanějším modelem značky Fiat Professional a největší továrnou na lehké užitkové automobily v Evropě.

 

Dnes sjelo z výrobní linky Sevel (Società Europea Veicoli Leggeri) vozidlo s pořadovým číslem 6 000 000. Bylo jím Ducato Natural Power (střední rozvor náprav a vysoká střecha) v šedém odstínu karoserie a s motorem 140 Natural Power o výkonu 136 k a točivém momentu 350 Nm. Tento motor na zemní plyn nabízí výkonové parametry podobné vznětovému motoru a jeho dojezd na zemní plyn činí 400 km. Vůz pro přepravu osob byl koupen italským zákazníkem.

 

Ducato, nejprodávanější model značky Fiat Professional, pojí s továrnou Sevel di Atessa ve Val di Sangro, která je největší továrnou na lehká užitková vozidla v Evropě, pevné pouto a je rovněž nesporným lídrem skupiny FCA z hlediska prodejů dvoupalivových vozidel spalujících benzin a zemní plyn. Skupina FCA za více než 20 let vyprodukovala přes 754 000 osobních a užitkových vozidel na zemní plyn. Řada Fiat Professional zahrnuje celkem čtyři modely: Fiorino, Doblò Cargo, Ducato (Van, Minibus a Panorama) a Panda Van.

 

Ducato Natural Power je ideálním řešením pro všechny potřeby profesionálů a jeho všestrannost dokazují i různé konfigurace dodávkových verzí (k dispozici ve 3 délkách, 3 výškách a ve verzi Maxi) a podvozků s kabinou (3 délky a verze Maxi).  Všechny varianty tohoto bestselleru značky Fiat Professional sdílejí třílitrový motor s emisní specifikací Euro 6, který poskytuje výkon 136 k při 3500 ot./min a nejvyšší točivý moment 350 Nm při 1500 ot./min. Ducato vybavené tímto motorem dosahuje nejvyšší rychlosti 159 km/h a současně se může pochlubit velmi příznivou spotřebou paliva (8,6 kg plynu/100 km). Díky absenci emisí jemných částic a nízkým znečišťujícím látkám umožňuje Ducato Natural Power vjezd (v závislosti na místních předpisech) do městských zón s omezenou dopravou z důvodu ekologické zátěže.

 

Motor byl vyvinutý speciálně pro provoz na zemní plyn a využívá tak řadu specifických součástí pro zajištění spolehlivosti, odolnosti a účinnosti. Především v Ducatu Natural Power je nastaven tak, že běžně spaluje zemní plyn a benzin je použitý pouze v okamžiku, kdy dojde plynné palivo. Zemní plyn je uložen v pěti nádržích o celkové kapacitě 220 litrů, což odpovídá 36 kg zemního plynu a dojezdu 400 km. Nádrže jsou umístěné pod podlahou, díky čemuž je zcela zachován objem nákladového prostoru. Právě to je velmi ceněným aspektem u vozidla určeného pro profesionální použití.

 

Výhodou zemního plynu je skutečnost, že se jedná o nejčistší dostupné palivo současnosti. Ve srovnání se zážehovým motorem redukuje zemní plyn emise CO2 o 23 %. Motory na zemní plyn minimalizují nejnebezpečnější částice, jakými jsou oxidy dusíku a reaktivní uhlovodíky, které vedou k tvorbě dalších znečišťujících látek. Vozidla poháněná zemním plynem mohou jezdit v mnoha městských v zónách, které jsou pro ostatní vozidla s konvenčními motory nepřístupná, a navíc mohou parkovat v podzemních garážích a využívat trajekty.

 

Ducato Natural Power je důkazem nepřetržité pozornosti skupiny FCA k otázce ekologie, a to prostřednictvím vývoje hmatatelného řešení pro zlepšení výkonu a snížení spotřeby paliva, které současně nabízí ekologickou a ekonomickou udržitelnost. Kromě toho je systém spalování zemního plynu u těchto vozidel instalovaný přímo v továrně, což znamená, že vozidla zahrnují potřebné úpravy šasi pro danou technologii a splňují nárazové i emisní předpisy jako konvenční modely. Díky tomu se mohou pochlubit nejvyššími standardy komfortu a bezpečnosti.

 

Třicet sedm let úspěchů

Před třiceti sedmi lety způsobilo Ducato revoluci na trhu vysokokapacitních dodávek a tato revoluce stále pokračuje. Současná generace - v pořadí již šestá - se může pochlubit nejvyšší užitečnou hmotností v segmentu do 3,5 tuny celkové hmotnosti.  Mezi silné stránky modelu patří výkonné a účinné motory, četné bezpečnostní a asistenční systémy jako i řada karosářských variant navržených tak, aby vyhověly všem potřebám. Ducato si proto zachovává vysokou zůstatkovou hodnotu, k níž přidává nízké provozní náklady a ceny náhradních dílů, které bestselleru značky Fiat Professional zajišťují nejnižší náklady na údržbu a opravy v kategorii. To se zásadním způsobem projevuje na zlepšení celkových nákladů na vlastnictvím TCO. Právě tato hodnota je pro zlepšení podnikání všech zákazníků zcela zásadní. Ducato lze nakonfigurovat pro naplnění jakýchkoliv požadavků, neboť nabízí nejširší řadu s pohonem předních kol na trhu. Prostřednictvím kombinací různých karoserií, motorů a mechanických řešení nabízí značka přibližně 10 000 variant vozidel pro přepravu zboží a osob či základů pro přestavbu. Ducato je k dispozici ve čtyřech délkách karoserie a ve třech výškách, pokud jde o dodávky, a v šesti délkách karoserie u podvozků s kabinou a podvozků s interiérem. Řada dodávek nabízí volbu mezi osmi různými objemy nákladového prostoru, a to od 8 do 17 m³, což jí poskytuje nevětší účinnost v kategorii ve smyslu objemu nákladového prostoru.  

 

Rekordní továrna

Ducato je vyráběno v továrně Sevel v italské Atesse ve Val di Sangro, v největší evropské továrně pro lehká užitková vozidla. Ta v roce 1981 zaměstnávala jen něco málo přes 600 lidí a její vrcholná denní produkce činila sedmdesát vozidel. V současnosti se zde denně produkuje 1200 vozidel v neuvěřitelném množství konfigurací. Továrna je jednou z nejkomplexnějších na světě, pokud jde o úroveň odbornosti, organizaci a zavádění inovativních pracovních postupů. Nepřekvapí tak, že je držitelem stříbrné medaile World Class Manufacturing, programu, který kromě dodavatelů zahrnuje více než 160 továren FCA. Stříbrná medaile WCM potvrzuje, že továrna splňuje vysoké standardy týkající se efektivity, organizace a kvality. V současné době zaměstnává přibližně 6400 lidí, přičemž tento počet po započtení zaměstnanců u dodavatelů působících ve stejném regionu dosahuje 12 500. Průměrný věk zaměstnanců činí 45 let a ženy zde tvoří 21 procent celkové pracovní síly.

Továrna hostí rovněž Akademii, centrum, ve kterém se pravidelně školí vedoucí týmů. Akademie je místem, kde zaměstnanci zlepšují své školící, vůdčí či inovační dovednosti. Na tomto místě se rovněž dozvídají o nejmodernějších technologiích rozvíjejících odvětví, jako jsou kvalita, ergonomie, řízení a pracovní postupy.

 

 

Turín, 20. září 2018

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory